KATÁNGKÓRÓ – Chicory
Latin elnevezése: Chicorium intybus
A birtoklás, ragaszkodás és figyelemfelkeltő
viselkedések gyógyírja.
Alkalmazásával helyreállítható az egészséges
védelmezés és törődés.
Azoknak az állatoknak:

- akik nem tévesztik szem elől gazdájukat, uralkodni akarnak a gazda felett, azt hiszik övék az egész ház.
- akik ártalmassá válnak, rombolnak, vagy hangoskodnak, ha gazdájuk magukra hagyja őket, ugatnak, harapnak, vagy betegség tüneteit produkálják: sántítanak vagy akár hánynak is azért, hogy megakadályozzák a távozást.
- betegségtüneteket produkálnak,
- akik nem engedik a másiknak, hogy az is figyelmet kapjon, mindig előtérbe tolakszanak.
- akik túlságosan védelmezik a másikat,
- akik szorongóvá válnak az elválasztástól
- nőstényeknél, akik nem tudnak leválni a kölykükről, ha elválasztják őket, nyűszög, esetleg rombol, hangoskodik, vagy apátiássá válik, mert folytatni szeretné a kicsinye szoptatását és gondozását.
Kutyák
A kutyák igazán ügyes manipulálójukká válhatnak gazdájuknak, csak hogy elnyerjék annak figyelmét. Ugathatnak, nyafoghatnak, bámulhatnak mereven, praclijaikat rád téve, vagy akár még fel is mászhatnak rád, csak hogy elérjék a figyelmet.
Szélsőséges esetben bármit megtesznek a Gazdi figyelméért (szeretetért).
Nem hagyják, hogy könyvet olvass, vagy, hogy telefonálj, lehúzzák a lepedőt az ágyról, követnek mindenhová, még a fürdőszobába is. Ha ilyen esetben megpróbálunk elhatárolódni kedvencünktől, hogy nyugalomba vonulhassunk, erre még inkább úgy reagál majd viselkedésével, ami azt akarja kifejezni a részéről, hogy „Ne tégy úgy, mint aki nem vesz rólam tudomást!”
Ilyenkor hajlamosak harapni, sérülést okozni.
Egy igazán elszánt kutyát pedig szinte lehetetlen nem tudomásul venni! Ha belefáradva a mesterkedéseibe megadjuk magunkat, azzal kedvencünk megtanulja, letesztelve a tűréshatárunkat, hogy mi a leghathatósabb út határozottságunk megtörésére.
A figyelemfelkeltés problémái a kutya-gazdi kapcsolat megromlását jelenthetik. A kutyák más módon is felkelthetik a figyelmet, például az evés visszautasításával is, amely manipulálásnak sokszor az lehet a vége, hogy kezünkből fogjuk etetni őket, ami csak még jobban megerősíti a figyelemfelkeltős viselkedésüket.
Fontos megjegyeznünk, hogy a gazdák gyakran maguk teremtik meg ezt a hajlamot a kutyáikban azáltal, hogy megjutalmazták a figyelemfelkeltő viselkedésüket korábbi hasonló szituációkban.
A Katángkóró segíthet leredukálni a kutya az iránti sürgető szükségét, hogy elnyerje a figyelmet, azáltal hogy nagyobb érzelmi függetlenséget alakít ki benne.
Egyes kutyák szorongóvá válhatnak, ha nem lehetnek a Gazdi közelében, legyen az csupán a munkába vagy vásárlásba menés. Ennek különféle megnyilvánulásai lehetnek, mint például:
- Betegségtünetek: hányás, hasmenés, rosszullét,
- szapora pulzus vagy légzés,
- olyan önmaguknak ártó viselkedések, mint a szőr rágása, a szőr kitépése, vagy a saját test túlzott nyalogatása.
Ezekben az esetekben a Katángkóró jól alkalmazható együtt az Elsősegély cseppel és a Fehérvirágú vadgesztenyével az ismétlődő, megszállott viselkedésre.
A család nagy védelmezői. A féltékenység és gyanakvás jellemző rájuk.
Állandóan láb alatt vannak, vagy a gazda ölében. Segít ha az állat szétszórt, közönyös vagy figyelmetlen. Segíti a műtét vagy baleset utáni felépülést. Hasznos lehet, ha gyógyszer túladagolás történt.
Macskák
Akik követik gazdájukat mindenhová, mindig az ölükben akarnak ülni, vagy a szó szoros értelmében ragaszkodnak gazdájukhoz. Némely állatorvos úgy jellemzi őket, hogy úgy érkeznek a rendelőjükbe, hogy közben a gazdájuk vállán csüngenek, s dühöngeni kezdenek, ha a kivizsgáló asztalra teszik őket, és azon nyomban vissza akarnak a gazdájuk vállára telepedni.
Lovak
Akik úgy nőnek fel, hogy túlságosan ragaszkodnak a társaikhoz, s minden egyes alkalommal, ha elkülönítésükre kerül sor, magukhoz hívják azokat. Azok a kancák, akik túlzottan védelmezik a fiatal kancákat, kivillantják fogsorukat és patáikat emelgetik, így tartva távol a többi állatot és a gazdát.
Gazdik
Dr. Bach szavaival: „Azok számára, akik túlságosan törődnek mások szükségleteivel; akik hajlamosak túlzásba vinni a gyermekeik, hozzátartozóik, barátaik iránti törődést, s mindig találnak valamit, amit helyre kell hozni.”
Kulcsszavak: mások birtoklása vagy ellenőrzés alatt tartása.
Használatával elengedhető, vagy fejleszthető az érzelmi függőséget.
A Katángkóró az én-központúság állapota. Annak a személynek, akinek Katángkóróra van szüksége, arra veheti rá az állatát, hogy az ő egóját szolgálja, ahelyett, hogy a kutyájával törődne. A bizonytalan emberek általában arra használják az állatokat, hogy kiegyenlítsék általuk a saját önbecsülésüket, s amiért figyelmet kapnak tőlük, cserébe csemegékkel és falatokkal látják el kedvenceiket. Lényegében az állat szeretetét vásárolják meg azért, hogy jobban érezzék magukat, miközben még táplálkozási zavart is okoznak állatukban, melynek eredménye komoly túlsúlyosság és más problémák lesznek. A Katángkóró gazdák hajlamosak, hogy érzelmileg túlfüggővé változtassák kedvenceiket, akik onnantól kezdve elszenvedik a gazdától való elválasztást, azt, ha egyedül maradnak.
Ide kattintva megvásárolhatod a Katángkóró eszenciát.
A blog az alábbi művekből merített:
Martin J. Scott & Gael Mariani: Bach Flower Remedies for Dogs
Enric Homedes: The Handbook of Bach Flower Remedies for Animals