Bach-eszencia állatoknak

Az Elsősegély csepp

2016. december 13. - GyongyiZeni

 

Az Elsősegély csepp egy virágkeverék, s ahogyan arra neve is utal, mint elsősegélyt alkalmazhatjuk különféle vészhelyzetekben. Az oldat a következő virágokat tartalmazza a 38 virágeszenciából: 

  • Ernyős madártej a sokkra, a mentális és fizikai sérülések gyógyírja;
  • Napvirág az akut félelemre és pánikra, az igazán nagy félelem gyógyírja;
  • Nebáncsvirág az izgalomra, ingerlékenységre, nyugtalanságra és türelmetlenségre, amelyek gyakran a stressz kísérői, amelyek pedig időnként izomfeszülést és fájdalmat eredményeznek;
  • Cseresznyeszilva a mérhetetlen dühre és hisztériára, a kontrollvesztés félelmének gyógyírja,
  • Iszalag a „nem vagyok teljesen itt” érzetére, gyógyír az eszméletlenségre és ájulásra, ami gyakran társul a traumával.

Edward Bach az Elsősegély cseppet először 1930-ban alkalmazta. Ekkor az eredeti formula a Napvirág, Iszalag és a Nebáncsvirág együttese volt, mivel a két további összetevőt nem fedezte fel még. Ez idő tájt Cromer-ben élt, s egy nap az erős viharban a falu partjára egy kis csónak futott be hajótöröttekkel. Az egyik férfi rajta öntudatlanul hevert, arca kék volt, ruhája pedig merev az óceán sójától. Dr. Bach belegázolt a vízbe és megnedvesítette a tengerész ajkát az Elsősegély cseppel. Folytatta a kezelést egész úton, a tengerparttól a legközelebbi szállóig. Még mielőtt azt elérhették volna, a férfi visszanyerte eszméletét.

viharhajo.jpg

A keverék indikációs spektruma olyan érzelmi vészhelyzetekre terjed ki, mint az akut rémület, például egy veszekedés után, vagy egy vizsga előtt, ha nagy stressznek vagyunk kitéve, avagy fizikális sérülés esetén, mint amilyen az égés, rovarcsípés, baleset. A fenyegető helyzet, a sokk állapota megbénítja az energiarendszert, mivel a tudatos elmének megvan az a hajlama, hogy visszahúzza magát a testből, vagy kirívó esetekben még el is hagyja. Ezekben az esetekben a test teljesen magára van hagyva, s ezáltal képtelen aktiválni az öngyógyító energiákat. Az Elsősegély csepp ezt az energetikai blokkot oldja, mozgósítva így a test szabályozó rendszerét.

Az állatok esetében gyakran ez az első összeköttetés a megközelítésükben, mivel a sokk a legfőbb tényezője számos olyan állapotnak, ami őket érinti, s mivel az állatok problémájának kilencven százaléka a félelemhez kapcsolódik. Az Elsősegély csepp nem avatkozik bele a többi virágeszencia hatásába, de együttműködően megerősíti azok hatását.

Olyan stresszes helyzeteknél alkalmazhatjuk, mint amilyen az állatorvos látogatása, az operációt megelőző eljárások, az otthon váltása, a tűzijáték kiváltotta pánikreakciók, a repülőn történő utazás, sérülés, megmentett állatok esetében, stb. Megfontolandó az alkalmazása tüzelés, vagy nagyfokú nyugtalanság esetén is, illetve az állatok a kiképzés alatt jobban tanulnak, ha ellazultak általa. Az időjárásbeli változások is kihathatnak némely állat esetében.

 

Adagolása

Egy pohár vízbe tegyünk 4 cseppet belőle, s kortyolgassuk el. Vészhelyzetekben a cseppet közvetlenül az üvegből adhatjuk a nyelv alá, továbbá az ajkakra, fogínyre, halántékra, csuklóra, könyökhajlatba, szívtájékra, pajzsmirigyre kenve.

Fontos azonban tisztában lenni vele, hogy az Elsősegély csepp nem alapkezelés; nem kezeli sem az ember, sem az állat karakterét, de stabilizálja azt a különösen stresszes helyzetek alatt, s megküzd azokkal a viselkedési mintákkal, amelyek a viselkedési problémát létrehozták.

Azonban használhatjuk azt a Bach-virágterápia bevezetőjeként, oldva és harmonizálva hozzáállásunkat, vagy a már megkezdett szedéskor fellépő heves első reakcióink enyhítésére is.

Aktuális krízisekben naponta többször bevehetjük, tartós válsághelyzeteknél pedig igény szerint hosszabb időn keresztül is. A személyre szóló virágterápiánk mellett alkalomszerűen is szedhetjük. Némelyikünknek gyakrabban van rá szüksége másoknál, mivel nem egyformán reagálunk a félelmet keltő helyzetekre. Azonban ha azt érezzük, hogy újra és újra hozzányúlnánk, el kell gondolkodnunk azon, hogy esetleg az Elsősegély csepp valamelyik összetevőjére lenne valójában szükségünk.

Az állatok esetében a cseppek szükség szerint adhatóak, pár percenként is, amíg az állat el nem kezd lenyugodni. Azonban az Elsősegély csepp nem helyettesíti az állatorvosi ellátást, s nem alkalmazható korlátlanul. Ha kétségünk támad, vagy úgy gondoljuk, hogy kedvencünk megsérült vagy fájdalma van, azonnal vegyük fel a kapcsolatot az állatorvossal. Ha kedvencünk  nagyon megijedt vagy kimerült, valószínűleg nem fog érdeklődést mutatni az étel vagy ital iránt. De ne próbáljuk meg a cseppeket egyenesen az üvegcse cseppentőjéből a szájába adni! Inkább simítsunk a kutya bundájába, vagy a fogínyére, nyelvére. Ha az állat eszméletlen, bedörzsölhetjük az orrcimpájára vagy bőrére, a pulzus pontjaira vagy a lágy üregeire, csepegtethetjük közvetlenül a sebet takaró kötésre és gézre is. Alternatív lehetőség az aku-pont módszer használata, egyszerűen csak nedvesítsük be a cseppekkel az állat feje búbját.

Az Elsősegély cseppet alkalmazhatjuk borogatásnál is, valamint krém formájában is.

Borogatás

Testi betegségeknél, mint például bőrkiütések, gyulladások, mirigyduzzanatok.

Az Elsősegély cseppes üvegből tegyünk legalább 6 cseppet egy félliteres, vízzel teli edénybe, majd abban áztatva kendőnket, törölgessük át a kívánt testfelületet.

Ha kimerültek, feszültek vagyunk, vagy úgy érezzük, betegek leszünk, az esti fürdőbe is csepegtethetünk 10 cseppet belőle.

Különösen a kisebb testű kutyáknál, akik könnyebben kezelhetőek alkalmazható fürdetésüknél, ha egy pár cseppet hozzáadunk fürdővizükhöz. Megjegyzendő azonban az, hogy az állatokat nem szerencsés gyakran fürdetnünk, mivel lehánthatja a természetes bőrüket és a bundájuk zsírját. Az állatorvosok általában azt ajánlják, hogy a fiatal kölyköket egyáltalán ne fürdessük.wellnesscica.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Krém

krem4.jpgSzintén testi sokkokra, hirtelen keletkezett bőrkiütések, égések, horzsolások, vágások esetében használhatjuk. Jól bevált sebhelyek kezelésére és ágyhoz kötött betegek felfekvéseire is.

Kapható egyes boltokban, patikákban is, de el is készíthetjük magunknak otthon egyszerűen, ha egy kis tál, vagy 100 gramm, lehetőleg semleges kenőcsalaphoz hozzácsepegtetünk az Elsősegély cseppből kettőt, és hozzáteszünk még 2 cseppet a Vadalma virágeszenciából is. Szobahőmérsékletű állagon összekeverve már vihetjük is fel az adott területre.

Háziállatainknál a krém a zúzódásokra, fájdalmakra, sebekre kenhető. Egyaránt segíthet bolhacsípésnél, vagy allergiás reakció esetén is.

Ide kattintva megvásárolhatod az Elsősegély cseppet.

 

 

A bejegyzés trackback címe:

https://termeszeteseletmod.blog.hu/api/trackback/id/tr3612044689

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása