Felmerülhet az a kérdés a problémás viselkedésű állataink kezelése során, hogy a keverék adásánál be tudjuk-e tartani a megfelelő gyakoriságot.
Hiszen közülünk sokan nem rendelkeznek ahhoz elég szabad idővel, hogy az ajánlott mennyiséget, akár csak napi négyszer, de rendszeresen adják. De előfordulhat az is, hogy valahogy pont a dózis mértéke felejtődik el. Ez az oka annak, amiért gyakran a naponta négyszeri, ötszöri gyakoriság szerepel az adott keverékek ajánlott adagolásánál, holott meglehet, hogy a kezelni kívánt probléma ennél is nagyobb gyakoriságot kívánna – naponta hétszer, vagy nyolcszor négy cseppet –, különösen, amikor elkezdjük az eszenciák alkalmazását. Ennek elmaradása miatt a kezelés hosszabb időt igényel majd, hogy elérjük vele a vágyott eredményt, míg a rendszeresen nagyobb gyakoriságban adás hamarabb megoldaná a problémát.
Itt hangsúlyozzuk azt is, hogy ha nincs lehetőségünk a naponta sűrűbb adagolásra, akkor azt ne azzal oldjuk meg, hogy az egész napi adagot egyszerre belecsepegtetjük az állat vizes táljába! Továbbá, bár a legegyszerűbbnek tűnik az állat szájába adni közvetlenül a keverékes üvegből, de ha egy ijedt, vagy ideges, szorongó, vagy hárító viselkedésen próbálnánk épp enyhíteni az eszenciákkal, könnyen megtörténhet a baleset, ha a kutya véletlen ráharap a keverékes üveg csepegtetőjére.
Tehát ne csüggedjünk, lehet hosszabb időre és több türelemre lesz szükségünk, míg a kellő hatás megindul állatunknál, ha kevesebbszer sikerül adnunk a napi ajánlott mennyiségnél. A leglényegesebb az, hogy ne adjuk fel ideje korán, hiszen nem csak magunkról, hanem elsősorban kedvencünkről van szó!
A blog az alábbi művekből merített:
Martin J. Scott & Gael Mariani: Bach Flower Remedies for Dogs
Enric Homedes: The Handbook of Bach Flower Remedies for Animals