Ez a fajta agresszivitás a konkrét fájdalomra és az arra jelentkező félelemre adott válasz. Általában akkor tapasztalható ez a viselkedés, ha pl. olyan területet érintünk meg az állat testén, ahol fájdalmat érez. Például egy kutya akut fülgyulladással agresszív viselkedést mutathat, ha a fejének simogatása közben megérintjük a fülét.
Ha például a foglalkozás vagy játék során hirtelen, váratlanul mutat agressziót mivel ez fájdalmat vált ki a sérült területen, akkor kezeljük állatunkat az Elsősegély cseppel, mert az gyorsan stabilizálja az egyedi feszült helyzeteket.
Segíthet, ha Cseresznyeszilvát és Ernyős madártejet is hozzáadunk, mivel ezek az eszenciák segítik enyhíteni a fizikai sérülésből eredő agressziót. Fontos tudnunk, hogy az állatok általában kontrollálatlan magatartást tanúsíthatnak a hirtelen fellépő fájdalomra, vagy az érzékeny testi terület érintése esetén is.
A másodlagos agresszivitás esetén ajánlott keverék:
Elsősegély csepp (vészhelyzet) +
Cseresznyeszilva (a kontroll hiánya, hisztéria) +
Szilfa (fájdalomérzékenység érintésre) +
Ernyős madártej (sokk).
Ha az állat félelemmel teli környezetből származik vagy egy korábban átélt fizikai trauma az oka a rémületének, például elgázolták, bántalmazták, zúzódás van rajta, vagy másik állat megharapta:
tegyünk Napvirágot (pánik) a keverékhez.
Adjuk az állat agresszivitási szintjétől függően naponta négyszer-hatszor vagy még többször alkalmanként négy csepp mennyiségben.
Ide kattintva megvásárolhatod a másodlagos agresszivitás kezelését támogató keveréket.
A blog az alábbi művekből merített:
Martin J. Scott & Gael Mariani: Bach Flower Remedies for Dogs
Enric Homedes: The Handbook of Bach Flower Remedies for Animals