A területi agresszivitás akkor bukkan fel, amikor egy betolakodó ember vagy állat tűnik fel azon a területen, legyen az a ház, a kert, az autó, stb., amire a kutya sajátjaként tekint.
A macskák szintúgy védik a területüket. Ez a viselkedés normális, de viselkedési problémává válhat, ha két vagy több macska él ugyanabban a házban és egymásra irányítják agressziójukat.
A birtoklási agresszivitás akkor következik be, ha egy állat próbálja megvédeni az ételét, játékát vagy bármi más számára értékes tárgyat – ez a kincsőrzés –, vagy éppenséggel az értékes személyt.
Az átirányított agresszivitás akkor merül fel, ha a kutya vagy a macska nem tudja megtámadni azt az embert vagy állatot, aki a negatív ingereket generálja és helyette mást, az éppen elérhetőbb személyt vagy állatot támadja meg.
Az agresszivitásnak ez a három típusa a természetes kutya viselkedéseknek megfelel, hiszen így engedik a falka tagjai közötti kapcsolatot szabályozni, ekképpen biztosítják őket a túlélésről. A virágeszenciák alkalmazását tehát azokban az esetekben fontoljuk meg, ha a territoriális magatartás, a verseny-dominancia és a tárgyak, emberek birtoklása már kirívóan túlzottá válik, hogy segítsék kezelni az állat bizalmatlanságát, az alacsony toleranciáját, és szabályozzák az izgatottságot és a külső ingerekre vonatkozó kontroll hiányát.
Az ajánlott keverék az agresszivitás e három típusára:
Bükkfa (intolerancia és elutasítás) + Cseresznyeszilva (kontroll hiánya, hisztéria) + Katángkóró (birtoklás) + Magyal (bizalmatlanság) + Szőlő (dominancia, territoriális magatartás) + Vasfű (túlzott izgalom) + Fehérvirágú vadgesztenye (ismétlődés, zaklatottság).
Adjuk az állat agresszivitási szintjétől függően naponta négyszer-hatszor vagy még többször négy csepp mennyiségben.
Ide kattintva megvásárolhatod a kezelést támogató keveréket.
A blog az alábbi művekből merített:
Martin J. Scott & Gael Mariani: Bach Flower Remedies for Dogs
Enric Homedes: The Handbook of Bach Flower Remedies for Animals