A szukák értelemszerűen akkor fejlesztik ki ezt a fajta agresszivitásukat az ember és/vagy az állatok felé, amikor azok közel kerülnek a még párnapos kölykeikhez. Általában ez a viselkedés egy hónappal a szülést követően elmúlik.
Megelőzhetjük ezt a fajta agresszivitást, ha már megközelítőleg egy hónappal a szülés előtt el kezdjük adni az ajánlott virágeszenciákat, hogy segítsék az anyaság eme szakasza alatt a hormonok hatásának szabályozását. Folytassuk egészen a már említett szülést követő egy hónapig az alkalmazását.
Minden anya védi a gyermekeit. Ez természetes része az anyai ösztönnek. A probléma akkor merül fel, ha állatunk el kezd félni, és túlságosan bizalmatlanná válik. Nem bízva azokban, akik feléje közelítenek, vagyis afelé, amit ő a saját tulajdonának érez. Ilyenkor viselkedhet úgy az állat, hogy elutasítja a látogatókat, a határt pedig az agresszivitás jeleivel húzza meg. Bizonyos helyzetekben kitörő intenzivitással támadhat, így követelve ki, hogy a kicsinyei védelmét bírhassa.
Az anyai agresszivitás esetén ajánlott keverék:
Bükkfa (intolerancia és elutasítás) + Cseresznyeszilva (a kontroll hiánya, hisztéria) + Katángkóró (birtoklás) + Magyal (bizalmatlanság) + Napvirág (pánik) + Diófa (alkalmazkodás).
Az állat agresszivitási szintjétől függően adjuk naponta négyszer-hatszor vagy még többször négy csepp mennyiségben.
A blog az alábbi művekből merített:
Martin J. Scott & Gael Mariani: Bach Flower Remedies for Dogs
Enric Homedes: The Handbook of Bach Flower Remedies for Animals